• E-Live Auction September 2022

E-Live Auction September 2022

E-Live Auction September 2022

ADRIANO    SESTERZIO  ...

Lot 241

Imperial Bronzes

ADRIANO SESTERZIO RIC. II3,2410 AE GR. 26,13 - M.MB

ADRIANO    ASSE  RIC. ...

ADRIANO    ASSE  RIC. II3,2414  AE  GR. 9,04

Lot 242

Imperial Bronzes

ADRIANO ASSE RIC. II3,2414 AE GR. 9,04 - BB

ADRIANO    SESTERZIO  ...

Lot 243

Imperial Bronzes

ADRIANO SESTERZIO RIC. II3,2420 AE GR. 22,99 - Q.BB

85,00 €

SABINA (+ 136 D.C.)  ...

Lot 244

Imperial Bronzes

SABINA (+ 136 D.C.) SESTERZIO RIC. II3,2493 (ADRIANO) AE GR. 23,64 - MB

165,00 €

ELIO CESARE (+ 138 D.C.) ...

Lot 245

Imperial Bronzes

ELIO CESARE (+ 138 D.C.) ASSE RIC. II3,2692 (ADRIANO) AE GR. 11,06 NC - M.MB

ELIO CESARE (+ 138 D.C.) ...

Lot 246

Imperial Bronzes

ELIO CESARE (+ 138 D.C.) ASSE RIC. II3,2671 (ADRIANO) AE GR. 9,75 RR INCROSTAZIONI - M.BB

210,00 €

ELIO CESARE (+ 138 D.C.) ...

Lot 247

Imperial Bronzes

ELIO CESARE (+ 138 D.C.) ASSE RIC. II3,2700 (ADRIANO) AE GR. 10,82 - BB

ANTONINO PIO (138-161 ...

Lot 248

Imperial Bronzes

ANTONINO PIO (138-161 D.C.) SESTERZIO RIC. III,519 AE GR. 29,11 NC INCROSTAZIONI - BB-M.BB

ANTONINO PIO (138-161 ...

Lot 249

Imperial Bronzes

ANTONINO PIO (138-161 D.C.) ASSE RIC. III,568 AE GR. 9,58 NC - Q.BB

ANTONINO PIO (138-161 ...

Lot 250

Imperial Bronzes

ANTONINO PIO (138-161 D.C.) SESTERZIO RIC. III,580 AE GR. 27,07 R - BB

445,00 €

ANTONINO PIO (138-161 ...

Lot 251

Imperial Bronzes

ANTONINO PIO (138-161 D.C.) SESTERZIO RIC. III,597 AE GR. 23,81 CORROSIONE - Q.BB

105,00 €

ANTONINO PIO (138-161 ...

Lot 252

Imperial Bronzes

ANTONINO PIO (138-161 D.C.) SESTERZIO RIC. III,598 AE GR. 23,93 INCROSTAZIONI - M.MB

ANTONINO PIO (138-161 ...

Lot 253

Imperial Bronzes

ANTONINO PIO (138-161 D.C.) SESTERZIO RIC. III,622 AE GR. 26,32 NC - M.MB

395,00 €

ANTONINO PIO (138-161 ...

Lot 254

Imperial Bronzes

ANTONINO PIO (138-161 D.C.) DUPONDIO RIC. III,660(A) AE GR. 12,89 - Q.BB

280,00 €

ANTONINO PIO (138-161 ...

Lot 255

Imperial Bronzes

ANTONINO PIO (138-161 D.C.) ASSE RIC. III,693 AE GR. 9,82 NC RITOCCHI - M.MB

ANTONINO PIO (138-161 ...

Lot 256

Imperial Bronzes

ANTONINO PIO (138-161 D.C.) ASSE RIC. III,694 AE GR. 8,87 INCROSTAZIONI - MB-BB

95,00 €

ANTONINO PIO (138-161 ...

Lot 257

Imperial Bronzes

ANTONINO PIO (138-161 D.C.) ASSE RIC. III,699 AE GR. 11,64 NC - Q.BB

ANTONINO PIO (138-161 ...

Lot 258

Imperial Bronzes

ANTONINO PIO (138-161 D.C.) ASSE RIC. III,704 AE GR. 9,56 RITOCCHI - M.MB

42,00 €

ANTONINO PIO (138-161 ...

Lot 259

Imperial Bronzes

ANTONINO PIO (138-161 D.C.) DUPONDIO RIC. III,724 AE GR. 14,13 - Q.SPL

355,00 €

ANTONINO PIO (138-161 ...

Lot 260

Imperial Bronzes

ANTONINO PIO (138-161 D.C.) ASSE RIC. III,732 AE GR. 11,52 NC - BB

105,00 €

ANTONINO PIO (138-161 ...

Lot 261

Imperial Bronzes

ANTONINO PIO (138-161 D.C.) ASSE RIC. III,734 AE GR.12,66 - Q.BB-BB

105,00 €

ANTONINO PIO (138-161 ...

Lot 262

Imperial Bronzes

ANTONINO PIO (138-161 D.C.) ASSE RIC. III,736A AE GR. 9,86 - Q.BB

ANTONINO PIO (138-161 ...

Lot 263

Imperial Bronzes

ANTONINO PIO (138-161 D.C.) ASSE RIC. III,736B AE GR. 10,53 - Q.BB

ANTONINO PIO (138-161 ...

Lot 264

Imperial Bronzes

ANTONINO PIO (138-161 D.C.) SESTERZIO RIC. III,766 AE GR. 22,32 - Q.BB

410,00 €

ANTONINO PIO (138-161 ...

Lot 265

Imperial Bronzes

ANTONINO PIO (138-161 D.C.) ASSE RIC. III,826 AE GR. 15,93 - Q.BB

85,00 €

ANTONINO PIO (138-161 ...

Lot 266

Imperial Bronzes

ANTONINO PIO (138-161 D.C.) ASSE RIC. III,827 AE GR. 10,99 - BB

ANTONINO PIO (138-161 ...

Lot 267

Imperial Bronzes

ANTONINO PIO (138-161 D.C.) ASSE RIC. III,836 AE GR. 13,06 NC - Q.BB

265,00 €

ANTONINO PIO (138-161 ...

Lot 268

Imperial Bronzes

ANTONINO PIO (138-161 D.C.) DUPONDIO RIC. III,858 AE GR. 11,94 - M.BB

115,00 €

ANTONINO PIO (138-161 ...

Lot 269

Imperial Bronzes

ANTONINO PIO (138-161 D.C.) ASSE RIC. III,862A AE GR. 9,90 - BB

ANTONINO PIO (138-161 ...

Lot 270

Imperial Bronzes

ANTONINO PIO (138-161 D.C.) SESTERZIO RIC. III,875 AE GR. 27,96 R - M.MB